TATRY ICE MASTER



Tatry Ice Master je trojdňová medzinárodná súťaž v ľadovom sochárstve, ktorá sa realizujem na HREBIENKU VO VYSOKÝCH TATRÁCH od roku 2013. V súťaží bojujú o prvenstvo najlepší ľadoví sochári z celého sveta.


TATRY ICE MASTER

13-15. JANUÁR 2017


TATRY ICE MASTER 2016

Súťažilo 12 družstiev z celého sveta: Turecko, Singapore, USA, Kanada, Irak, Holandsko, Rusko, Poľsko, Fínsko, Slovensko, Česká Republika, Maďarsko.

Výsledky:

1. deň - Téma: Svetová flóra
1. miesto: Slovensko - Adam Bakoš a Miroslav Trnovský
2. miesto: Rusko - Ivan Zverev a Mikhail Fedotov
3. miesto: USA - Joe Rimer a Dawson List

2. deň - voľná téma
Dizajn
1. miesto: Česká republika - Jakub Vlček a Marián Maršálek
2. miesto: Holandsko - Martin de Zoete a Evan Geli
3. miesto: Poľsko - Bartosz Chylewski a Stanislaw Nowodworski

Technická náročnosť
1. miesto: Fínsko - Kimmo frosti a Juuso Partanen
2. miesto: Rusko - Ivan Zverev a Mikhail Fedotov
3. miesto: Kanada - Thomas Meloche a Madeleine Bouchard

Tim2016 4
Tim2016 1
Tim2016 2
Tim2016 3
Tim2016 5

TATRY ICE MASTER 2015

Súťažilo 10 družstiev z celého sveta: Japonsko, Malaysia, Thajsko, Anglicko, Taliansko, Rusko, Fínsko, Slovensko, Česká Republika, Maďarsko.

Výsledky:

1. deň - Téma: Medvede
1. miesto: Anglicko - Danny Thomas a Csaba Vass
2. miesto: Japonsko - Yoshihito Kosaka a Hikaru Kodama
3. miesto: Rusko - Vladimir Barsukov a Viktor Pichuev

2. deň - Téma: Krajina, odkiaľ pochádzam
1. miesto: Fínsko - Kimmo Frosti a Juuso Partanen
2. miesto: Japonsko - Yoshihito Kosaka a Hikaru Kodama
3. miesto: Slovensko - Adam Bakoš a Róbert Smrčák

3. deň - Téma: Voľná téma – abstrakt
1. miesto: Rusko - Vladimir Barsukov a Viktor Pichuev
2. miesto: Anglicko - Danny Thomas a Csaba Vass
3. miesto: Malaysia - Yong Chong Ming a Harun Bin Jalil


Tim2015 1
Tim2015 2
Tim2015 3
Tim2015 4
Tim2015 5

TATRY ICE MASTER 2014

Súťažilo 10 družstiev z celého sveta: Japonsko, Anglicko, Srbsko, Rumunsko, Rusko, Poľsko, Fínsko, Slovensko, Česká Republika, Maďarsko.

Výsledky:

1. deň - Téma: Medvede
1. miesto: Japonsko - Yoshihito Kosaka & Hideuyuki Sone
2. miesto: Veľká Británia - Csaba Vass & Danny Thomas
3. miesto: Slovensko - Branislav Petráš & Adam Bakoš

2. deň - Téma: Krajina, odkiaľ pochádzam
1. miesto: Fínsko - Kimmo Frosti & Juuso Partanen
2. miesto: Rusko - Vladimir Barsukov & Victor Pichuev
3. miesto: Maďarsko - Ákos Tóth & Laszló Boros

3. deň - Téma: Voľná téma – abstrakt
1. miesto: Japonsko - Yoshihito Kosaka & Hideuyuki Sone
2. miesto: Fínsko - Kimmo Frosti & Juuso Partanen
3. miesto: Česko - František Bálek & Jozef Bálek

Tim2014 1
Tim2014 2
Tim2014 3
Tim2014 4
Tim2014 5

TATRY ICE MASTER 2013

Súťažilo 8 družstiev z Európy: Francúzko, Švédsko, Srbsko, Poľsko, Fínsko, Slovensko, Česká Republika, Maďarsko.

Výsledky:

Tímová súťaž:
1. miesto: Česká republika - František Bálek a Jiří Genzer
2. miesto: Slovenská republika - Adam Bakoš a Branislav Petráš
3. miesto: Srbsko - Vesna Klajic a Nenad Klajic

Divácke hlasovanie: Charles Filsjean - Francúzsko

Individuálna súťaž:
1. miesto: Juuso Partanen - Fínsko
2. miesto: Oscar Landh - Švédsko
3. miesto: Zsolt M.Tóth – Maďarsko

Tim2013 1
Tim2013 2
Tim2013 3
Tim2013 4
Tim2013 5